09.11.2021

CeCert członkiem KT 247 i KT 295 przy PKN

facebook linkedin instagram

CeCert członkiem KT 247 i KT 295 przy PKN

CeCert członkiem KT 247 i KT 295 przy PKN

Z dumą informujemy, że w dniu 8 listopada CeCert Sp. z o.o. został członkiem kolejnych dwóch komitetów technicznych funkcjonujących przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym (PKN). Obok KT 6 i KT 300, przedstawiciele CeCert zostali powołani do komitetów:
• KT 247 ds. Materiałów Medycznych i Biomateriałów
• KT 295 ds. Sterylizacji.

W obu komitetach reprezentantami zostali: Pan Konrad Łuźniak i Pan Michał Pachowski.

Niniejsze powołanie jest kolejnym potwierdzeniem najwyższych kompetencji zespołu CeCert w wymienionych wyżej obszarach. Nie ukrywamy, że autoryzacja na dyrektywę 98/79/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 1998 r. w sprawie wyrobów medycznych używanych do diagnozy in vitro jest bardzo ważnym etapem naszej działalności, ale nie głównym celem, którym jest uzyskanie notyfikacji na rozporządzenie dotyczące wyrobów medycznych do diagnozy in vitro (IVDR) oraz na rozporządzenie dotyczące wyrobów medycznych (MDR). Dlatego też deklarujemy, że wraz z rozwojem CeCert, nasi reprezentanci będą aktywnie uczestniczyć w pracach normalizacyjnych w kolejnych komitetach technicznych funkcjonujących przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym.

back Aktualności

Klienci, którzy nam zaufali, docenili wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Specjalizujemy się w procesach certyfikacyjnych systemy i wyroby, organizacji szkoleń oraz prowadzenia innych usług profesjonalnych

Dyrektor Działu Certyfikacji Wyrobów Medycznych
CeCert Sp z o. o.