24.01.2022

Zmiany w certyfikatach CeCert

facebook linkedin instagram

Zmiany w certyfikatach CeCert

 

Zmiany w certyfikatach CeCert

Szanowni Państwo,

Od 3 stycznia 2022 roku CeCert został wpisany do bazy NANDO pod numerem 2934, tym samym został desygnowany na jednostkę notyfikowaną w zakresie dyrektywy 98/79/WE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro. Wydawane przez nas certyfikaty w zakresie 98/79/WE stanowią dopuszczenie dla wytwórców wyrobów medycznych IVD do rynku unii europejskiej w zakresie opisanym na certyfikacie. Dlatego też podjęliśmy decyzję, że począwszy od 3 stycznia wszystkie nowo wydane certyfikaty, wydane zarówno na systemy zarządzania, wyroby medyczne IVD czy też bezpieczny obiekt będą podpisywane podpisem kwalifikowanym. Tylko tak podpisany certyfikat będzie uznany za oryginalny.

Ponadto pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wydawane przez CeCert certyfikaty posiadają swój unikatowy kod QR, który przekierowuje osobę sprawdzającą jego autentyczność do naszej strony internetowej – zabezpieczonej kodem SSL, na której znajduje się również oryginał potwierdzających ważność sprawdzanego certyfikatu. W przypadku jego zawieszenia, wycofania czy też wydania nowej edycji, wszystkie niezbędne informację będą umieszczone w formie adnotacji na certyfikacie dostępnym na stronie CeCert. 

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: biuro@cecert.pl

back Aktualności

Klienci, którzy nam zaufali, docenili wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Specjalizujemy się w procesach certyfikacyjnych systemy i wyroby, organizacji szkoleń oraz prowadzenia innych usług profesjonalnych

Dyrektor Działu Certyfikacji Wyrobów Medycznych
CeCert Sp z o. o.