16.05.2020

Rekomendacje ekspertów CeCert dla hoteli i innych obiektów noclegowych

facebook linkedin instagram

Rekomendacje ekspertów CeCert dla hoteli i innych obiektów noclegowych

 

Rekomendacje ekspertów CeCert dla hoteli

Jeśli zarządzacie Państwo hotelem lub innym obiektem noclegowym, począwszy od 4 maja jesteście zobowiązani zapewnić bezpieczeństwo sanitarne pracownikom i gościom zgodnie z przyjętymi przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny wytycznymi. Nie ograniczają się one tylko do stworzenia adekwatnych procedur bezpieczeństwa, ale także i przede wszystkim wyposażenie personelu i gości w odpowiednie środki ochrony indywidualnej lub wyroby medyczne, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania SARS-CoV-2.

Mamy świadomość, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele maseczek, rękawiczek, przyłbic czy kombinezonów, które nie spełniają wymaganych norm, o czym wielokrotnie pisała Europejska Federacja Konsumencka – link. W związku z pandemią COVID-19, jednostka certyfikująca CeCert przygotowała rekomendacje ekspertów dla kierownictwa hoteli i innych obiektów noclegowych w zakresie stosowania środków bezpieczeństwa sanitarnego. Zostały one podzielone na pięć podgrup wynikających z charakteru sugerowanych rozwiązań, począwszy od zabezpieczenia personelu i klientów, po stosowane środki dezynfekcyjne i usługi pralnicze.

Rekomendacje SARS CoV 2 

Ponadto rozszerzyliśmy naszą ofertę o dwie nowe usługi: weryfikację rozwiązań sanitarnych dla hoteli i obiektów noclegowych oraz certyfikację bezpieczęństwa sanitarnego dla hoteli na zgodność z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod nazwą „Bezpieczny Hotel” i „Bezpieczny Obiekt”.

Bezpieczny Hotel i Bezpieczny Obiekt

Certyfikacja sanitarna dla hoteli i innych miejsc noclegowych to niezależne i bezstronne potwierdzenie strony trzeciej (CeCert Sp. z o.o.), że Państwa obiekt realizuje swoje usługi zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym (link) z dnia 28.04.2020 r.  Z niezależnych danych wynika, że blisko 60 proc. Polaków oczekuje certyfikowania hoteli i miejsc noclegowych pod kątem bezpieczeństwa zdrowotnego (badanie “Nowe oczekiwania gości hotelowych w czasach COVID-19”). CeCert we współpracy z zespołem ekspertów m.in. z dziedziny sanitarnej w tym HACCP, wyrobów medycznych, systemów zarządzania opracował program certyfikacji, który został podzielony na cztery grupy tematyczne:

> Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom/obsłudze.
> Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie.
> Procedury zapobiegawcze: podejrzenie  zakażenia koronawirusem pracowników/obsługi.
> Procedury postępowania w przypadku podejrzenia u osoby/klienta zakażenia koronawirusem.

Proces certyfikacji oprócz weryfikacji przyjętych przez hotele procedur bezpieczeństwa sanitarnego ma za cel potwierdzenie, że organizacja skutecznie realizuje je w praktyce.

Zapraszamy do współpracy!

back Aktualności

Klienci, którzy nam zaufali, docenili wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Specjalizujemy się w procesach certyfikacyjnych systemy i wyroby, organizacji szkoleń oraz prowadzenia innych usług profesjonalnych

Dyrektor Działu Certyfikacji Wyrobów Medycznych
CeCert Sp z o. o.