10.05.2019

Po co nam ISO w firmie?

Autor:
CeCert Sp z o. o.
facebook linkedin instagram

Co daje ISO w firmie ? Po co je wdrażać i certyfikować ? Jak wszystko na świecie, systemy zarządzania również nie są wyjątkiem. Mają swoich zwolenników i przeciwników. A Ty do której grupy się zaliczasz?

Po co nam ISO w firmie?

Co daje ISO w firmie ? Po co je wdrażać i certyfikować ?
Jak wszystko na świecie, systemy zarządzania również nie są wyjątkiem. Mają swoich zwolenników i przeciwników. A Ty do której grupy się zaliczasz?

Może poniższy wpis nie wyjaśni wszystkich wątpliwości, ale na pewno odpowie na klika pytań. 

  • dlaczego firmy nadal wdrażają i certyfikują systemy zarządzania ?

Według przeprowadzonych badań rynku i analiz, systemy zarządzania swoje lata świetle mają już za sobą..
Wielki boom na rynku, który miał miejcie w latach dziewięćdziesiątych na pewno się skoczył? Otóż nie, popyt na ISO jest. Zmienił się tylko klient. Firmy, które wdrażają i certyfikują systemy zarządzania są bardziej świadome tego narzędzia. Wiedzą jak z niego skorzystać i pokazać te korzyści swoim klientom. Kiedyś certyfikat miał każdy, nie ważne czy był mu potrzebny czy nie. Ważne żeby wisiał na ścianie i szef wiedział że go ma. Świadomość pracowników w takich firmach była zerowa. Ale certyfikat był. Dzisiaj firma, która certyfikuje i ciągle doskonali swój system zarządzania jest świadoma, że ten system funkcjonuje w jej organizacji. Boom minął, bo firmy które maiły tylko certyfikat, a nie system nie utrzymały go podczas kolejnych recertyfikacji.
Certyfikujemy systemy, żeby mieć bardzo dobrze narzędzie do zarządzania, poukładane procesy w firmie, wyznaczone odpowiedzialności pracowników, analizę ryzyka i, a może przede wszystkim przewagę konkurencji.
  

  • czy certyfikat na ścianie jest tylko chwytem marketingowym? 

Zdecydowanie certyfikat na ścianie jest chwytem marketingowym! Na pewno pomaga w promocji firmy, wspomaga proces sprzedaży i daję przewagę wśród konkurencji. Jest wymagany w niektórych przetargach lub kontraktacjach z NFZ. Ale to nie tylko chwyt marketingowy, to efektywny wspomagacz rozwoju naszych firm.
Zdobycie certyfikatu na ścianę to ciężka praca! Zaangażowanie Zarządu, Dyrektorów, Kierowników, Pełnomocnika, auditorów wewnętrznych i wszystkich pracowników najpierw we wdrożenie, a później utrzymanie systemu w firmie – to jest certyfikat. Czasami dodatkowe godziny w pracy, żeby każdy proces był opisany jak najprościej i jak najlepiej. Każda analiza ryzyka, poukładanie odpowiedzialności, spisanie procedur i wiele innych czynności wchodzi w skład certyfikatu na ścianę.
Także każdy z nas z lekkością patrzy na certyfikat, ale żeby go zdobyć musimy się zaangażować w cały proces.
  

  • jakie korzyści niesie za sobą certyfikacja systemu ?

Certyfikacja systemów zarządzania niesie bardzo wiele korzyści, które procentują z każdym rokiem posiadania, utrzymania i ciągłego doskonalenia.
Główne korzyści z certyfikacji systemu zarządzania to:
– ułatwienie zarządzania organizacją;
– sprostanie ciągle zwiększającym się wymaganiom klienta poprzez zapewnianie wyrobów i usług na określonym poziomie;
– zwiększenie zadowolenia klienta;
– posiadanie certyfikatu, który staje się narzędziem marketingowym w kontaktach z Twoim otoczeniem biznesowym.

Zadzwoń 721 721 527 i sprawdź jak wyglądać będzie Twój proces certyfikacji w nowoczesnej jednostce certyfikującej.
   

back Aktualności

Klienci, którzy nam zaufali, docenili wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Specjalizujemy się w procesach certyfikacyjnych systemy i wyroby, organizacji szkoleń oraz prowadzenia innych usług profesjonalnych

Dyrektor Działu Certyfikacji Wyrobów Medycznych
CeCert Sp z o. o.