24.08.2022

Nowe wydanie ISO/IEC 27001

facebook linkedin instagram

Nowe wydanie ISO/IEC 27001

Jak podaje ISO CASCO, jeszcze w tym roku (wg zapowiedzi nawet w październiku) zostanie opublikowana nowa edycja normy ISO/IEC 27001. Będzie zatem to druga norma z rodziny 27XXX zaraz po ISO/IEC 27002 – Technika informatyczna — Techniki bezpieczeństwa — Praktyczne zasady zabezpieczania informacji, która zostanie zaktualizowana w tym roku.

Nowe wydanie ISO/IEC27001 będzie miało znaczący wpływ na funkcjonowanie rynku certyfikacji. W odróżnieniu od normy ISO/IEC 27002, to właśnie ISO/IEC27001 stanowi podstawę programu akredytacji oraz certyfikacji systemów zarządzania. Podobnie jest w przypadku kursów na audytorów wewnętrznych i wiodących. Nie znaczy to jednak, że dotychczasowe certyfikaty przestaną być ważne. Pojawienie się nowego wydania normy związane jest zawsze z wprowadzeniem okresu przejściowego, i tak zapewne będzie i tym razem. Szczegóły poznamy po opublikowaniu ostatecznej wersji normy.

Certyfikaty audytorów wewnętrznych czy wiodących będą nadal ważne, a ewentualne utrzymanie kompetencji przez osoby kończące niniejsze kursy będzie wymagało przejście dodatkowego szkolenia omawiającego różnice w normach. Dlatego też już teraz zapraszamy na nasz pięciodniowy intensywny kurs audytora wiodącego 27001, rejestrowany w ERCA – link. Odbędzie się on w dniach 19-23 września. Jeżeli do tego czasu pojawi się publiczna wersja robocza nowej normy 27001 na pewno zostanie ona uwzględniona w niniejszej edycji szkolenia. 

back Aktualności

Klienci, którzy nam zaufali, docenili wysoką jakość świadczonych przez nas usług. Specjalizujemy się w procesach certyfikacyjnych systemy i wyroby, organizacji szkoleń oraz prowadzenia innych usług profesjonalnych

Dyrektor Działu Certyfikacji Wyrobów Medycznych
CeCert Sp z o. o.